کنترل دیابت همیشه کارسختی بوده و گاهی اوقات برای برخی افراد ناممکن بوده اما میتوان بهترین راه ها و همچنین برترین راهکارها را در جهت قدم گذاشتن در این زمینه برگزید.دیابت یک بیماری است که کودک و نوجوان ومیانسال و پیر را درگیر خود میکند.و هرساله هم افراد زیادی را به کام مرگ میکشاند و یا موجب قطع عضو فرد میشود.اما دلیل چنین اتفاقات و عواقبی چیست؟اگر مبتلا به دیابت هستید و هیچ اقدامی در زمینه کنترل بیماری خود نمیکنید ممکن است دچار عواقب جبران ناپذیری شوید.اما بدنبال راهکاری برای کنترل بیماری خود هستید!میتوانید با فعالیتهای ورزشی و بدنی و رژیم های غذایی و مراقبت از پاها و همچنین کنترل وزن و اندازه گیری پیوسته قندخون میتواند گزینه هایی برای کنترل و پیشگیری بهتر دیابت خود باشید.

ورزش یکی از برترین راه های کنترل این بیماری میباشدشما میتوانید با تمرینات وفعالیت های بدنی مقدار قندخون خود را تا حدی کاهش دهید.

مراقبت از پاها هم میتواند یکی از راه های کنترل باشد زیرا بیماران دیابتی باید مراقبت بسیار زیادی از پاهای خود داشته باشند چون افراد دیابتی که دچار زخم هستند باید مدت زمان زیادی را برای ترمیم بافت های اسیب دیده سپری کنند.

روزانه با دستگاه گلوکز متر قندخون خود را کنترل کنید تا ازنوسانات گلوکز خون خود هر لحظه آگاه باشید.

استفاده از انسولین پمپ میتواند گزینه مناسبی برای درمان دیابت نوع یک باشد زیرا مکانیزم آن به صورت خودکار بوده و انسولین را مانند لوزالمعده به اندازه و در زمان معین ترشح میکند.