22416323620918417498583712248215821211407

دیابت نوع دو یکی از شایع ترین بیماری هایی است که افراد زیادی به آن مبتلا هستند درواقع 90درصد افراد دیابتی از نوع دو هستندکه در واقع غیروابسته به انسولین میباشد و بالطبع برای درمان آن نمیتوان از انسولین بهره گرفت اما قصد داریم تا در این مقاله راه هایی برای درمان دیابت نوع دو ارائه دهیم.

رژیم های غذایی

همانطور که میدانید افراد دیابتی کاملا از خوردن مواد قندی و شیرینی جات منع شده اندو به نوعی قندو شکر و امثال آن برای فرد مبتلا بعنوان سم تلقی میشود.نشاسته هم هم میتواند مضر باشد,همچنین تعداد وعده های غذایی و زمان مصرف آن هم باید باتوجه به شرایط بیمار باشد.برای دریافت رژیم غذایی مناسب میتوانید به پزشک مراجعه کنید.

ورزش

سوالی که پیش می آید این است که ورزش و فعالیت های بدنی چگونه میتواند در درمان دیابت نوع دو تاثی گزار باشد پاسخ اینجاست که تمرینات ورزشی چگونه میتواند در بهبود و یا کنترل بیماری دیابت نقش داشته باشد؟خب کاملا واضح است که ورزش میتواند میزان قند خون را کاهش دهد وعلاوه بر آن چربی های بدن را میسوزاند که امتیاز مثبتی برای کنترل بیماری میباشد.

اندازه گیری قند خون

کنترل همیشگی و اندازه گیری پیاپی سطح گلوکز خون نیز امری بسایر حیاتی محسوب میشود.برای انجام این کار ابتدا باید نسبت به تهیه یک گلوکز متر کنید و به صورت پیوسته و نتیجه حاصل را که توسط مانیتور دیجیتالی دستگاه مشاهده میکنید را در یک جدول ثبت کنید و یا مانند یک نمودار آنرا طراحی کنید سپس آنرا به پزشک خود برای آنالیز قطعی و تصمیم گیری های وی ارئه دهید.

دارو

همانطورکه در مطالب قدیمی تر گفته شد دیابت نوع دو را نمیتوان با تزریق انسولین مداوا کرد ویا آنرا تحت کنترل  پیشگیری قرار داد.قرص های ضد دیابت میتوانند در مداوای نوع دوم از دیابت دو موثر باشند.قرص های خوراکی مانند سولفونیل اوره,مهارکننده ها آلفا_گلیکوزید,بیگوانید,مگلی تینید,تیازولیدین و همچنین دیون از این قبیل هستند.

ارتباط با ما

88913487, 88913486 021